Zmarł Romuald Grząślewicz

i

Autor: STEFAN KRÓLIKOWSKI / SUPER EXPRESS Zmarł Romuald Grząślewicz

Miał 81 lat

Nie żyje Romuald Grząślewicz. Był pomysłodawcą Dni Romana Wilhelmiego w Poznaniu

2022-08-10 13:49

Smutne wiadomości z Poznania. W wieku 81 lat zmarł Romuald Grząślewicz, prezes poznańskiej Fundacji sceny na piętrze Tespis, wieloletni szef teatru Scena na Piętrze, pomysłodawca organizowanych w Poznaniu Dni Romana Wilhelmiego.

Smutne wiadomości pojawiły się w środowy poranek (10 sierpnia). Zarząd poznańskiej Fundacji sceny na piętrze Tespis przekazał informacje o śmierci. - Dzisiaj rano po krótkiej chorobie zmarł Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis, aktor, scenarzysta, reżyser, pisarz i poeta. Przyjaciel artystów. Osobowość poznańskiej kultury. Odszedł człowiek, którego nie sposób będzie zastąpić – podała fundacja.

Kim był Romuald Grząślewicz?

Romuald Grząślewicz urodził się w Poznaniu 18 listopada 1941 roku. Był reżyserem, aktorem, konferansjerem, tekściarzem, także społecznikiem, animatorem kultury, literatem i filantropem. Był wieloletnim szefem teatru impresaryjnego Scena na Piętrze działającego w ramach Estrady Poznańskiej. Założył wspierającą ten teatr Fundację sceny na piętrze Tespis, od 35 lat kierował tą fundacją.

Za jego sprawą na deskach sceny przy ul. Masztalarskiej grali najwięksi polscy aktorzy, tworzyli najwybitniejsi reżyserzy. Fundacja była też organizatorem trzech edycji konkursu dramaturgicznego Tespis.

Był pomysłodawcą upamiętnienia pomnikiem pochodzącego z Poznania aktora Romana Wilhelmiego. Od 2008 roku organizował w stolicy Wielkopolski Dni Romana Wilhelmiego.

Sonda
Czy w ciągu ostatniego roku zmarła bliska Ci osoba?
Nie żyje Czesław Cybulski, słynny polski trener

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki