NIEPRAWDOPODOBNA kryjówka nielegalnych imigantów! Przyjechali do Poznania w... [ZDJĘCIA]

2020-04-27 13:41

Straż Graniczna z Poznania zatrzymała czterech obywateli Afganistanu i Pakistańczyka. Mężczyźni przebyli drogę z Grecji do Polski ciężarówką. Zauważono ich dopiero podczas rozładunku, bo bardzo dobrze się ukryli. Na miejsce wezwano policję, a nielegalnych imigrantów czeka ekstradycja.

Bardzo często słyszymy o nielegalnych imigrantach, którzy szukają lepszego życia. Tak też z pewnością było w przypadku czterech obywateli Afganistanu i Pakistańczyku, którzy przyjechali do Poznania z Grecji.

O sprawie informuje Straż Graniczna z Poznania, która otrzymała zgłoszenie 25 kwietnia. To właśnie wtedy doszło do rozładunku ciężarówki w miejscowości Giecz (pow. średzki), na której były worki z ziemniakami, przywiezione z Grecji. Pracownicy firmy zauważyli pięciu mężczyzn o śniadej karnacji.

- Cudzoziemcy w wieku 24-39 lat do naczepy z ziemniakami dostali się w miejscowości Lehena Ilias w Grecji. Tam na jednej ze stacji benzynowych w nocy z 21 na 22 wsiedli do naczepy tira z ziemniakami, który jak myśleli miał jechać poprzez Niemcy bezpośrednio do Francji. Trasa ich przejazdu przebiegała poprzez Grecję, Bułgarię, Rumunię, Słowację - relacjonują pogranicznicy.

W trakcie ich przesłuchania ustalono dodatkowo, że do Grecji przedostali się przez Iran i Turcję. Cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy. Obecnie trwa postępowanie w sprawie ekstradycji mężczyzn, którzy zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli przez okres 3 miesięcy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Wrocławskie pingwiny zwiedzają zoo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE