Nowonarodzona tamandua tuli się do swojej mamy. To nagranie jest hitem. Nic słodszego dziś nie zobaczycie! [WIDEO]

i

Autor: ZOO w Poznaniu Nowonarodzona tamandua tuli się do swojej mamy. To nagranie jest hitem. Nic słodszego dziś nie zobaczycie! [WIDEO]

Urzekła wszystkich!

Malutka tamandua tuli się do swojej mamy. To nagranie jest hitem. Nic słodszego dziś nie zobaczycie! [WIDEO]

2022-12-15 14:37

Zoologiczna sensacja w poznańskim ZOO. Na świat przyszła tutaj malutka tamandua. - To pierwsza urodzona i odchowana tamandua w Polsce - mówią dumnie pracownicy Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Malutka tamandua urodziła się w Poznaniu

Cud narodzin w poznańskim zoo! Oto malutka tamandua 

Tamandua to mrówkojad czteropalczasty, ssak, który swoim wyglądem i charakterystycznym pyszczkiem potrafi podbić niejedno serce. Chociaż czasami zachowuje się jak małpa (większość czasu spędza na drzewie), to dietę ma bardzo podobną do mrówkojadów. Żywi się głównie termitami (tamandua ma język o długości 40 cm). Zwierzak w naturze zamieszkuje lasy od Meksyku do południowej Brazylii.

Malutka tamandua urodziła się w Poznaniu kilka tygodni temu! Jej mama jest bardzo dzielna. To samica Suri, która ma do swojej dyspozycji różne legowiska, budki i hamaczki, jednak jej ulubionym miejscem jest wnęka szybra, prowadzącego do sąsiedniego pomieszczenia. To tam przesypia większość dnia, tuląc i karmiąc swoje maleństwo.

Zobacz także: Lwiątka z Odessy były skazane na śmierć! Teraz zaczynają nowe życie w amerykańskim azylu [WIDEO]

Młoda tamandua to samiczka, otrzymała imię Papuri - od nazwy rzeki na granicy Brazylii i Kolumbii. Edi, ojciec, tymczasowo mieszka na osobnym wybiegu. Zoolodzy odseparowali go dla dobra i bezpieczeństwa.

Zobaczcie nagranie!

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany