Nowy Tomyśl: Klienci otwartej restauracji mogą mieć problemy!

2021-01-20 14:40 bm
Nowy Tomyśl: Klienci otwartej restauracji mogą mieć problemy!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Nowy Tomyśl: Klienci otwartej restauracji mogą mieć problemy!

Jedną z pierwszych otwartych restauracji w województwie wielkopolskim był lokal "Smaczne Jadło" w Nowym Tomyślu. Na miejscu zjawił się Sanepid oraz policja. Okazuje się, że kłopoty mogą mieć klienci, którzy przyszli do tego miejsca.

W minioną sobotę (16 stycznia) nastąpiło otwarcie restauracji "Smaczne Jadło" w Nowym Tomyślu. Właścicielka otworzyła swój lokal jako jedna z pierwszych w regionie. Na miejscu zjawiła się policja oraz Sanepid, który chciał przeprowadzić kontrolę. Właścicielka Bogusława Prosół odmówiła i inspektorzy sporządzili tylko protokół. Klienci, którzy byli w lokalu reagowali żywiołowo na to, co się działo. Pracownicy Sanepidu usłyszeli gwizdy, a policjanci brawa.

Okazuje się, że problemy mogą mieć klienci o czym poinformował portal radiopoznan.fm. Swoje śledztwo prowadzi Sanepid oraz policja.

- Większość klientów nie posiadała maseczek ochronnych. My wszczęliśmy postępowanie administracyjne. Na ten moment jeszcze nie umiem powiedzieć, jaka to będzie decyzja – chodzi tutaj o karę pieniężną, ale jaka to będzie kwota – musimy po prostu przeanalizować materiał zgromadzony - powiedziała Mirosława Łuczak-Bąbelek, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu.

Policjanci także prowadzą postępowanie w sprawie gości w restauracji. Chodzi o niezachowywanie należytych odstępów oraz brak maseczek. Za brak maseczki grozi mandat karny.