Ojciec wspólnie z kolegami GWAŁCIŁ 7-latka! Koszmar pod Poznaniem

2020-02-12 11:15 MROK
Sąd Apelacyjny w Poznaniu
Autor: Paweł Jaskółka Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Na sądową wokandę wróci niebawem sprawa brutalnego gwałtu na 7-latku. Chłopca usypiał lekami i gwałcił ojciec ze swoimi dwoma kolegami. Mężczyźni domagają się złagodzenia kary, a prokuratura natomiast chce, by zwyrodnialcy za kratkami posiedzieli dłużej.

Historia chłopca spod Poznania jest tak dramatyczna, że brakuje słów na opisanie tego, co dziecko musiało przeżywać we własnym domu. Matka chłopca był uzależniona od alkoholu, a ojciec był gwałcicielem, który oddawał własnego syna także w ręce kolegów pedofilów. Koszmar dziecka trwał nawet wtedy, gdy ojciec wyprowadził się z domu, ale zabierał chłopca do siebie na weekendy.

Chłopiec bardzo szybko wysyłał sygnały, że w domowym zaciszu dzieje mu się krzywda. Załatwiał się w majtki i był agresywny. Pewnego razu chłopak (miał wtedy osiem lat) udawał w szkole stosunek seksualny z kolegą. Placówka powiadomiła policję, a zgłoszenie trafiło nawet do prokuratury oraz sądu rodzinnego. Niestety śledczy nie zajęli się wtedy sprawą.

W końcu dziecko przerwało milczenie i o wszystkim opowiedziało w pogotowiu opiekuńczym, do którego trafiło. To był najważniejszy trop i dowód w sprawie. Wojciecha K. ojca dziecka oskarżono o wielokrotne zgwałcenie syna ze szczególnym okrucieństwem. W gwałceniu chłopca brali też udział jego kompani: Marcin W. i Karol K. W tym czasie ich ofiara miała 7-8 lat. Koniec końców poznański sąd skazał ojca na 15 lat więzienia. Marcin W. został skazany na 12 lat więzienia, a  Karola K. skazano na sześć lat więzienia. Mężczyźni mają także wypłacić poszkodowanemu chłopcu nawiązkę - 250 tys. zł. 

Z tym wyrokiem nie zgadzają się ani obrońcy skazanych, ani prokurator. Proces apelacyjny już wkrótce.