Okradł Rosjan z walizek wartych grubą kasę. Wpadł na dworcu w Poznaniu

i

Autor: huynhdatstc / CC0 / pixabay.com, Grzegorz Kluczyńśki Okradł Rosjan z walizek wartych grubą kasę. Wpadł na dworcu w Poznaniu

Funkcjonariusze SOK w akcji

Okradł Rosjan z walizek wartych grubą kasę. Wpadł na dworcu w Poznaniu

2022-12-12 22:46

Rosyjscy pasażerowie pociągu stracili trzy walizki o ogromnej wartości. Po zgłoszeniu kradzieży, do akcji ruszyli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Sprawcę udało się szybko złapać, a skradziony bagaż wrócił do właścicieli.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 grudnia. Komendant zmiany w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu otrzymał informację od kierownika pociągu międzynarodowego relacji Berlin – Warszawa Wschodnia, że po odjeździe pociągu ze stacji Poznań Główny, dwoje pochodzących z Rosji pasażerów zgłosiło kradzież trzech walizek. Ich wartość wycenili na ponad 50 tysięcy złotych. Poszkodowani poinformowali również, że mężczyzna który ich okradł, wysiadł na stacji Poznań Główny i był wcześniej legitymowany przez patrol SOK.

Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy. Po kilku minutach mundurowi zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna znajdował się wraz ze skradzionymi bagażami w zachodniej części dworca. Złodziej nie zamierzał łatwo się poddać. Do jego zatrzymania trzeba było użyć środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyznę wraz ze skradzionymi walizkami przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce policjantom. Następnie bagaż wrócił do właścicieli, a sprawcę kradzieży czekają surowe konsekwencje.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
ZDERZENIE TRAMWAJÓW W POZNANIU
Nasi Partnerzy polecają