Piła: Kradł paliwo na potęgę! Przez wiele lat już tego nie zrobi!

2020-07-06 19:28
Piła: Kradł paliwo na potęgę! Przez wiele lat już tego nie zrobi!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Piła: Kradł paliwo na potęgę! Przez wiele lat już tego nie zrobi!

Policjanci z Piły zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Chodzież, który ma na swoim koncie wiele kradzieży. Mężczyzna upodobał sobie kradzieże paliwa z samochodów ciężarowych. Jak to robił?

W czerwcu 2020 roku na terenie gminy Kaczory dochodziło do częstych kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych. Okazało się, że odpowiedzialny za to był ten sam mężczyzna.

- Nieznany sprawca dostając się do wlewów paliwa zaparkowanych pojazdów, wypompowywał z ich wnętrza olej napędowy. W sumie ukradł ponad 600 litrów paliwa - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz.

Funkcjonariusze po przeanalizowaniu materiałów trafili na trop sprawcy, którym okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Chodzież.

- Okazało się, że nie były to jedyne przestępstwa, których się dopuścił. Sprawca kradł paliwo na terenie powiatu pilskiego i sąsiednich gmin - dodaje mł. asp. Panglisz.

25-latek już usłyszał 7 zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, która może zostać zwięszona bowiem mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy!

Zuchwała kradzież nowoczesnych rowerów. Wszystko nagrały kamery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE