Piła. Pijana i naćpana wsiadła za kierownicę! Widok radiowozu ją przestraszył

i

Autor: policja.gov.pl Piła. Pijana i naćpana wsiadła za kierownicę! Widok radiowozu ją przestraszył

Piła. Pijana i naćpana wsiadła za kierownicę! Widok radiowozu ją przestraszył

2022-07-12 13:17

23-letnia mieszkania Piły zrobiła paskudną rzecz. Wsiadała za kierownicę, mimo iż nie posiadała uprawnień. Kobieta była także pod wpływem alkoholu i narkotyków. Grozi jej wielka kara!

Do zdarzenia doszło w czwartek (30 czerwca). Policjanci nocą patrolowali rejon osiedla Górnego w Pile. Jadąc ulicą Mickiewicza zauważyli samochód marki Ford, który na widok radiowozu gwałtownie ruszył ze skrzyżowania. W związku z tym postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. - Kierująca pojazdem chcąc wjechać na posesję skręciła w prawo, gdzie wpadła w poślizg i uderzyła prawą stroną pojazdu w elewację budynku. Policjanci natychmiast podbiegli do kobiety, aby udzielić pomocy, która jak się okazało ostatecznie nie była potrzebna. - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu od kierującej i poddali ją badaniu. Wynik wskazał ponad dwa promile w jej organizmie. Mundurowi potwierdzili również fakt, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania tym pojazdem

To jednak nie wszystko. 23-letnia pilanka została również poddana specjalistycznym badaniom, których wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy oraz marihuany w jej organizmie. - Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - przyznaje policjant.

Dodatkowo za popełnione wykroczenia drogowe kobieta odpowie przed sądem, który może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat oraz grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?
Pijana wjechała autem do sklepu w Mielnie. Areszt dla 36-latki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE