PKO Poznań Maraton: Znamy wzór medali, które będą wręczane na mecie! [AUDIO]

2015-09-04 12:23 Marta Glanc
Festiwal Malta na medalach!
Autor: fot. PKO Poznań Maraton/ mat. promocyjne Festiwal Malta na medalach!

Szesnasta edycja Maratonu PKO zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy zdradzili, jak będą wyglądały medale dla uczestników biegu. W tym roku nawiązuje on do 25-lecia Festiwalu Malta. 

 PKO Poznań Maraton już od 16 lat łączy ze sobą ludzi z pasjądo biegania. Dla uczestników co roku przygotowywane są specjalne, pamiątkowe medale. Za każdym razem nawiązują onedo szczególnych chwil z historii Poznania. W tym roku na medalu maratońskim znajdzie swoje odbicie 25-letnia historia flagowej poznańskiej imprezy – Malta Festival Poznań. 

Festiwal Malta na medal!

Poznański maraton postanowił przyłączyć się do celebrowania 25. urodzin Festiwalu Malta. Organizatorzy widzą analogie między tymi dwoma wydarzeniami - PKO Maraton, tak samo jak Festiwal Malta, na weekend zupełnie odmienia całe miasto. Podczas tych dni Poznań   staje się wielkopolską stolicą sportu, angażując wielu mieszkańców. 

- Mamy nadzieję, że dla każdego z uczestników tegorocznej edycji, medal ten będzie nie tylko symbolem ukończonego królewskiego dystansu, ale również wspomnieniem wszystkich wydarzeń i niesamowitej atmosfery - mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.

O tegorocznych medalach opowiedziała  Monika Prendke z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji reporterowi Radia ESKA, Maciejowi Melcerowi. Posłuchajcie:

 

PKO Poznań Maraton - kiedy?

Na starcie poznańskiego maratonu stają obok siebie amatorzy i zawodowcy, a wzdłuż trasy biegu zawsze ustawiają się tłumnie mieszkańcy, dopingujący maratończyków. Te sportowe emocje już 11 października!

Każdy może wziąć udział w biegu - wystarczy wejść na stronę www.marathon.poznan.pl i zapisać się! Opłata startowa wynosi 150 złotych. Sponsorem imprezy jest PKO Bank Polski.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE