Plaga kradzieży na północy Poznania. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

2021-09-20 14:03
Plaga kradzieży na północy Poznania. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Plaga kradzieży na północy Poznania. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

W ostatnich tygodniach policjanci otrzymali wiele zgłoszeń dotyczących kradzieży katalizatorów samochodowych. Okazało się, że za tymi występkami stoi dwóch mężczyzn. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Północ w ostatnim czasie otrzymywali od mieszkańców tego rejonu sygnały dotyczące kradzieży katalizatorów. Okoliczności tych przestępstw były łudząco podobne, dlatego policjanci przypuszczali, że tych przestępstw mogą dokonywać te same osoby. We wtorek (8 września) podczas patrolu rejonu Osiedla Bolesława Śmiałego policjanci zauważyli podejrzanie zachowującą się osobę. - Widząc, że mężczyzna nerwowo zareagował na widok nadjeżdżającego samochodu i zaczął uciekać, policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilkunastu metrach został on zatrzymany - opowiada Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Okazało się, że miał związek z usiłowaniem kradzieży katalizatora, a sprawców było dwóch. - Drugi z nich znajdował się pod pojazdem marki Toyota i próbował zdemontować element układu wydechowego o wartości kilku tysięcy złotych. Szybka reakcja policjantów udaremniła im to przestępstwo - dodaje Mróz.

Mężczyźni zostali zatrzymali i szybko się okazało, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo, jakie mają na swoim koncie. Mundurowi ustalili, że kilka tygodni wcześniej ukradli katalizator z pojazdu na parkingu niestrzeżonym w rejonie Osiedla Bolesława Chrobrego w Poznaniu. 22 i 46-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży za które grozi im do 5 lat więzienia.

Ucieczka złodzieja z placu budowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE