Rejs po Warcie? To możliwe przy plaży na Szelągu

i

Autor: fot. Maciej Melcer, Radio Eska Poznań Rejs po Warcie? To możliwe przy plaży na Szelągu

Plaże Miejskie w Poznaniu otwarte! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2015-06-01 14:32

Sezon na miejskie plażowanie oficjalnie rozpoczęty! Dzisiaj, 1 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Plaży Miejskiej na Szelągu, w weekend ruszyła plaża na Chwaliszewie oraz na Ratajach. Organizatorzy szykują również wiele atrakcji towarzyszących...

W Poznaniu wystartowały trzy plaże miejskie: pierwsza przy Park Szelągowskim, druga na Chwaliszewie przy Starej Gazowni i trzecia na Ratajach  w okolicy Mostu Królowej Jadwigi. Organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji, które będą umilały leniuchowanie nad rzeką. W planach imprezy plenerowe, animacje dla najmłodszych, zajęcia z fitnessu oraz turnieje siatkówki. Poza tym we wtorek, 2 czerwca, ruszy wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Uroczyste otwarcie plaży na Szelągu

W Dzień Dziecka otwarto Miejską Plaże na Szelągu. Jak już pisaliśmy wcześniej, teren ten kiedyś tętnił życiem, co chcą przywrócić władze miasta. Od dzisiaj poznaniacy będą mogli wypocząć w tym miejscu na leżakach czy hamakach, wypić kawę oraz aktywnie spędzić czas na wspomnianych zajęciach z fitnessu.


Rejs po Warcie? To możliwe!

Przy plaży na Chwaliszewie rusza wypożyczalnia łodzi. Poznaniacy będą mogli korzystać ze sprzętu bez patentów czy innych zezwoleń. Na początku do dyspozycji będzie sześć łódek z silnikami - dla sześciu bądź czterech osób.  Łódź motorowa z paliwem, która pomieści maksymalnie sześć osób, kosztuje 60 zł za godzinę, chociaż planowane są promocje. Nie zabraknie także szkoleń dla chętnych.


Na otwarciu Plaży Miejskiej na Szelągu, w którym wziął udział prezydent Jacek Jaśkowiak, mieszkańcy mieli okazję przepłynąć Wartę. Z tej atrakcji skorzystał także reporter Radia Eska, Maciej Melcer: