Pniewy. Kradzież drogiej biżuterii! Złodzieja zatrzymano po kilku tygodniach

i

Autor: fotolia.pl/ pixabay.com - zdjęcie poglądowe Pniewy. Kradzież drogiej biżuterii! Złodzieja zatrzymano po kilku tygodniach

Złodziej w rękach policji

Pniewy. Kradzież drogiej biżuterii! Złodzieja zatrzymano po kilku tygodniach

2022-09-22 11:02

Najpierw oglądał drogą biżuterię, a chwilę później ją ukradł. Kilka tygodni trwały poszukiwania złodzieja z Pniew (woj. wielkopolskie). Ostatecznie mężczyzna wpadł w ręce policji i odpowie za swoje zachowanie.

Wnikliwa praca pniewskich kryminalnych i dzielnicowego doprowadziła do ustalenia podejrzanego o kradzież biżuterii ze sklepu jubilerskiego. 34-latek został zatrzymany na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia. Do kradzieży biżuterii w Pniewach doszło w sierpniu 2022 roku. - Nieznany sprawca, podczas oglądania kosztowności w sklepie, ukradł złotą biżuterię wartą ponad 10 tysięcy złotych i uciekł. Pomimo próby dogonienia go przez pracownicę sklepu, mężczyzna zniknął jej z pola widzenia - mówi asp. Sandra Chuda, oficer prasowa KPP w Szamotułach.

Pisz. Zaskakujący finał kradzieży roweru z parku

Sprawca kradzieży początkowo nie był znany. Dopiero po kilku tygodniach funkcjonariusze wytypowali podejrzanego, którym okazał się 34-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. - Mężczyzna nie przebywał na co dzień na terenie gminy Pniewy, ustalenie gdzie aktualnie się znajduje wymagało więc czasu - przyznaje asp. Chuda.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany przez policjantów z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. - Usłyszał zarzut kradzieży biżuterii, do którego się przyznał - mówi asp. Chuda.

34-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE