Pniewy. Napadli na dostawcę jedzenia! Odjechali jego autem w nieznanym kierunku

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Pniewy. Napadli na dostawcę jedzenia! Odjechali jego autem w nieznanym kierunku

Policja szybko ich złapała

Pniewy. Napadli na dostawcę jedzenia! Odjechali jego autem w nieznanym kierunku

2022-09-20 13:44

Chwile grozy w Pniewach (pow. szamotulski) w Wielkopolsce. Dwóch mężczyzn napadło na dostawcę jedzenia. Ukradli oni m.in. jego auto i uciekli w nieznanym kierunku. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia, a w sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Do zdarzenia w Pniewach doszło w sobotę (10 września) w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że kierujący samochodem marki Kia Picanto, wjechał na teren jednego z placu zabaw, a następnie uciekł. - W trakcie pracy nad sprawą, funkcjonariusze dowiedzieli się, że pojazd ten został chwilę wcześniej skradziony - mówi asp. Sandra Chuda, oficer prasowa KPP Szamotuły.

Jak wynikało ze wstępnych policyjnych ustaleń, dwóch sprawców miało okraść mężczyznę rozwożącego tym samochodem jedzenie. - Ich łupem padł terminal do płatności, telefon komórkowy oraz samochód - wyjaśnia asp. Chuda.

Brutalny napad na przystanku autobusowym

Policjanci ujęli 27-letniego mieszkańca gminy Pniewy podejrzanego o udział w rozboju. Po ustaleniu kim był drugi z podejrzanych, następnego dnia na rano, policjanci zatrzymali także 28-letniego pniewianina. - Skradzione mienie zostało odzyskane i wróciło do właściciela. Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju, a prokurator zastosował wobec mężczyzn wolnościowe środki zapobiegawcze - mówi asp. Chuda.

Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia, a w sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE