Pod mężczyzną załamał się lód! Akcja ratunkowa pod Poznaniem [ZDJĘCIA]

2022-01-24 19:08
Pod mężczyzną załamał się lód! Akcja ratunkowa pod Poznaniem
Autor: KM PSP Poznań Pod mężczyzną załamał się lód! Akcja ratunkowa pod Poznaniem

Dramatyczne wydarzenia w miejscowości Koninko koło Poznania. Pod mężczyzną załamał się lód. Na pomoc ruszyli strażacy z dziewięciu zastępów. Poszkodowany trafił do szpitala.

Do niebezpiecznego zdarzenia w Koninku (pow. poznański) doszło w poniedziałek (24 stycznia) przed godz. 11:00. Strażacy otrzymali informacje o mężczyźnie, pod którym załamał się lód. Na miejsce zadysponowano łącznie dziewięć zastępów, w tym Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno Nurkowego. - Kiedy najbliższe jednostki pojawiły się na miejscu zdarzenia, zastały mężczyznę skrajnie wychłodzonego utrzymującego się na tafli lodu w odległości ok. 20 metrów od linii brzegowej - opowiadają strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.

Ratownicy ze specjalnym sprzętem ruszyli w stronę mężczyzny. Mieli założone specjalne skafandry do pracy w wodzie oraz deskę lodową. - Na całe szczęście mężczyznę szybko udało się wyciągnąć z wody, zdjąć z niego mokre ubrania i ogrzać za pomocą specjalnych koców termicznych i ogrzewaczy - dodają strażacy.

Mężczyzna w stanie hipotermii, a więc jego temperatura ciała wynosiła poniżej 30 stopni Celsjusza. Poszkodowany został zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy.

Sonda
Czy wchodzenie na zamarznięte jeziora jest odpowiedzialne?
Ferie zimowe 2022. Tłumy na bydgoskim lodowisku Torbyd
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE