Atak jelenia w nowotomyskim zoo

i

Autor: Pixabay

Agresywny mieszkaniec zoo

Podniecony jeleń uciekł z zagrody i zaatakował pracownika zoo! Tragiczny finał ucieczki

2022-09-29 11:36

Silnie pobudzony jeleń z ZOO w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie) uciekł ze swojej zagrody i zaatakował pracownika ogrodu zoologicznego. Jelenia łapać musieli strażacy, a zwierzę ostatecznie nie przeżyło.

Jelenie są właśnie w okresie rykowiska. To gody tych pięknych i majestatycznych zwierząt, które rozpoczynają się w drugiej połowie września i trwają ok. 4 tygodni. Samce jeleni - byki - wydają głośne odgłosy, którymi chcą zwabić partnerki i wezwać do walki konkurenta. W tym czasie lepiej schodzić jeleniom z drogi - byk może zrobić się agresywny i zaatakować.

Atak jelenia na pracownika zoo

Tak też było w nowotomyskim zoo. Jeleń wyszedł z zagrody i poturbował swojego opiekuna. Na szczęście, nie było już wtedy w ogrodzie zoologicznym żadnych gości i widzów. - Pracownik ZOO sam próbował obezwładniać jelenia, ale dopiero, gdy przyjechali strażacy, udało się to - mówi Super Expressowi Damian Żukrowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Pobudzony jeleń miał zawał serca

W uwiązywaniu za rogi i kopyta jelenia musiało brać udział pięciu strażaków, bo zwierzę, które waży 150 kg było cały czas pobudzone. - Jeleń walczył, nie odpuszczał, szamotał się - opisuje strażak. Niestety zwierzę nie przeżyło. - Lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzę miało zawał serca w wyniku wysiłku i pobudzenia - wyjaśnia Żukrowski.

Poturbowany przez jelenia pracownik ZOO trafił do szpitala, ale obrażenia nie są poważne i życiu mężczyzny nie grozi niebezpieczeństwo.

Nocny pożar domu w Janowie pod Międzyrzeczem

Lubisz mięso? To dlaczego nie jesz... psów?

Ten podcast powinien włączyć każdy mięsożerca!

Listen to "Kotlet z psa? Mielone z kota? Dlaczego jedne zwierzęta kochamy, a inne... zjadamy?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE