Pogorszenie pogody w Wielkopolsce. IMGW wydało ostrzeżenie

Pogorszenie pogody w Wielkopolsce. IMGW wydało ostrzeżenie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Pogorszenie pogody w Wielkopolsce. IMGW wydało ostrzeżenie

Czeka nas pogorszenie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obowiązuje m.in. na terenie całego województwa wielkopolskiego. Szczególnie niebezpiecznie może być w godzinach popołudniowych.

Pogoda w ostatnich dniach, jak na kwiecień przystało, jest bardzo zmienna. W miniony wtorek i środę było naprawdę wiosennie, ale w najbliższych godzinach mieszkańców Wielkopolski czeka pogorszenie warunków pogodowych. Czego można się spodziewać?

- Prognozuje się przejściowo wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek (22 kwietnia) w godz. 14:00 - 19:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 70 procent.

Synoptycy przewidują, że najbliższych dniach będzie nieco chłodniej. Termometry mają pokazywać około 11 stopni Celsjusza, a w nocy czekać nas mogą przymrozki

Silny wiatr zerwał część dachu Kościoła N.N.M.P. w Szczecinku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE