Pokemon GO: W Poznaniu powstały grupy „polujące” na wirtualne stworki

2016-07-12 10:30 Redakcja ESKA INFO
Pokemon GO: W Poznaniu powstały grupy „polujące” na wirtualne stworki
Autor: fot. StockSnap, pixabay.com / CC0 Public Domain Pokemon GO: W Poznaniu powstały grupy „polujące” na wirtualne stworki

Gra Pokemon GO zdobyła już ogromną popularność, także w Polsce. W Poznaniu zawiązały się grupy użytkowników wymieniających się doświadczeniami w łapaniu sympatycznych, wirtualnych stworzeń.

Mimo że gra Pokemon GO nie jest jeszcze oficjalne dostępna w Europie (na razie jedynie w USA, Australii i Nowej Zelandii), to już teraz w Polsce, w tym w Poznaniu, działa liczne grono użytkowników tej aplikacji.

Gra dostępna jest na smartfony iPhone lub te z systemem Android. Wymaga od użytkownika wyjścia na zewnątrz, a rozgrywka polega w skrócie na łapaniu wirtualnych, dzikich Pokemonów. Żeby móc je znaleźć, trzeba mieć włączony w telefonie GPS i transmisję danych sieciowych. Stworki znajdujemy korzystając z mapy.

Pokemon GO w Poznaniu

W Poznaniu zawiązały się już pierwsze facebookowe grupy grające w Pokemon GO. Można się tam wymieniać doświadczeniami i osiągnięciami zdobytymi w grze. Pojawiają się też m.in. relacje ze wspólnych spotkań czy prośby o porady na temat tego, jak złapać jakąś konkretną postać. Najliczniejsza jest w tej chwili grupa Pokemon GO Poznań zrzeszająca ponad 580 osób. Jest to grupa zamknięta, więc trzeba poprosić administratorów o dostęp do niej. Jest jeszcze otwarta grupa Pokémon TCG Poznań, ale obecnie ma zdecydowanie mniej członków.


Są jeszcze inne grupy, jak Pokemon GO Poznań - Team Mystic czy Pokemon GO Poznań - RED TEAM oraz TEAM YELLOW. Z pewnością tego typu zrzeszeń pojawiać się będzie więcej.

Jeśli chodzi o cały kraj, to najliczniejsza jest w tej chwili grupa Pokemon Go Polska, zrzeszająca ponad 17 tys. internautów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE