Ale tam pięknie!

Pomost w wielkopolskiej Słupcy robi potężne wrażenie. To nietuzinkowy projekt [ZDJĘCIA]

W Wielkopolsce jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. Z pewnością jednym z nich jest pomost w Słupcy. Nad tamtejszym jeziorem powstaje nietypowy pomost. Musicie zobaczyć te zniewalające zdjęcia.

To miejsce robi potężne wrażenie

Nad jeziorem w Słupcy (woj. wielkopolskie) powstał pomost, który budzi podziw. Jest to minimalistyczny pomost w kształcie połączonych ze sobą dwóch okręgów. Za projekt odpowiada znany i wielokrotnie nagradzany za projekty przestrzeni publicznych Paweł Grobelny.

- Projekt zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad jeziorem słupeckim w zamierzeniu ma przyciągnąć mieszkańców Słupcy nad piękne tereny krajobrazowe. Projekt oprócz ukształtowania terenu zawiera wiele elementów małej architektury i mebli miejskich. Założenie projektowe składa się z kina plenerowego, kilku placów zabaw dla dzieci, pomostów widokowych, boisk sportowych oraz specjalnych przestrzeni zaprojektowanych pod grę w bule. Najważniejszym elementem całego założenia jest jednak pomost prowadzący do historycznego kopca na jeziorze słupeckim. Platforma widokowa umieszczona wewnątrz tego kopca umożliwia spojrzenie na to miejsce z innej perspektywy – z wewnątrz, a nie tylko z oddali – czytamy na stronie projektanta.

ZOBACZ: Wyjątkowe miejsce w Wielkopolsce. Tutaj znajduje się najczystsze jezioro w kraju

Pomost w Słupcy zachwyca nie tylko mieszkańców

Musicie zobaczyć te zdjęcia, a następnie odwiedzić okolice jeziora w Słupcy. Aż trudno uwierzyć, że to dopiero pierwszy z kilkunastu elementów powstającej właśnie promenady!

Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry