Ponad 350 kierowców straciło dowód rejestracyjny! To nie koniec kontroli

2020-01-15 15:54 Maciej Melcer
Ponad 350 kierowców straciło dowód rejestracyjny! To nie koniec kontroli
Autor: www.poznan.pl

Poznańska Policja od czerwca ubiegłego roku używa specjalistycznego samochodu do badania spalin. Przez ostatnie 7 miesięcy funkcjonariusze skontrolowali prawie 1400 aut.

Przez ostatnie 7 miesięcy funkcjonariusze skontrolowali prawie 1400 aut. Badanie w krótkim czasie jest w stanie określić czy samochód zatruwa środowisko.

- W ciągu 7 miesięcy (od czerwca do końca grudnia) poznańscy policjanci skontrolowali z jego pomocą 1396 pojazdów, w 354 przypadkach zatrzymali dowód rejestracyjny. Spora liczba, bo aż 441 kierowców została ukarana mandatami, kolejne 184 otrzymało pouczenia. Do sądu skierowano 20 wniosków o ukaranie- mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji i dodaje, że większość kierowców dobrze wie, że w ich samochodach jest coś niesprawnego.

- Dopiero w momencie kontroli i straty dowodu kierowcy reagują, a pamiętajmy, że niesprawny samochód wpływa na nasze bezpieczeństwo- dodaje Święcichowski.

W tym roku Policja nadal będzie kontrolować jakość spalin w samochodach. Przypomnijmy, że za przekroczenie ich norm grozi 500 zł mandat lub utrata dowodu rejestracyjnego.