Porównał kobietę do konia. Skandaliczne kazanie w kościele. Ksiądz nie miał oporów

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express, Shutterstock

Tego jeszcze nie było

Porównał kobietę do konia. Skandaliczne kazanie w kościele. Ksiądz nie miał oporów

2023-11-20 15:08

Księdza Michała Woźnickiego z Poznania zna już cała Polska. Słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi i obrażania wiernych były salezjanin wypowiedział się ostatnio na temat tego, jak chrześcijanin powinien traktować kobietę. Co szokuje, duchowny wprost zachęcał też do bicia kobiet. - Kobieta musi czuć nad sobą rękę mężczyzny - powiedział podczas kazania.

Ksiądz Michał Woźnicki jest chyba jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych. Jego słowa często wzbudzają skrajne emocje także u osób wierzących. Ten jednak pozostaje niezrażony krytyką i nadal można usłyszeć jego kazania. Wcześniej krytykował między innymi tatuaże, Ewę Swobodę czy reprezentację Polski. Wiele razy był upominany, jednak wciąż swoimi słowami wzbudza spore poruszenie. Ostatnio duchowny zwrócił się do kobiet ze szczególną prośbą. Szczegóły podajemy tutaj: Ksiądz nie chce czuć zapachu kobiet na mszy! Szczególna prośba z ambony. "Proszę zważać na to"

Porównał kobietę do konia. Skandaliczne kazanie w kościele. Ksiądz nie miał oporów

Duchowny po raz kolejny zszokował wiernych i internautów. Zwłaszcza kobiety. Ks. Woźnicki powiedział, że nie są one w stanie "zemścić się na tym mężczyźnie, który słusznie je uderzył". - Chce ratować jej serce i przekroczy pewną granicę. To nie jest granica w świetle prawa bożego, ale w prawie jej uczuć. U świętego Alfonsa Marii Liguoriego znajdziemy zasadę, że mężczyzna nie ma prawa zbyt mocno żony bić - powiedział ksiądz.

Kapłan porównał też kobietę do konia. - Ciekawe, że jak są wyścigi konne, to nikt nie zrezygnował z bata wobec konia. Trzeba przynajmniej mieć bata. Kobieta musi czuć nad sobą rękę mężczyzny. Musi wiedzieć, że ją uratuje, gdy zabrnie w swoich uczuciach - dodał z ambony.

Sonda
Czy chodzisz do kościoła co niedzielę?
Ksiądz Antoni Kieniewicz osierocił córkę i trzech synów. Tak wygląda jego grób