Potężne wichury w Wielkopolsce. Już dawno nie było, tak niebezpiecznie

2021-10-21 8:02
Bardzo silny wiatr w Polsce
Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Nieprzyjemne warunki atmosferyczne będą panować w czwartek na terenie województwa wielkopolskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat o silnym wietrze. Może być bardzo niebezpiecznie.

W czwartek (21 października) w całej Wielkopolsce może zrobić się niebezpiecznie. Na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pojawiło się ostrzeżenie. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu - czytamy w komunikacie, który obowiązuje od godz. 10:00 do godz. 20:00.

W Poznaniu i na północy regionu obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, a na południe od stolicy Wielkopolski ostrzeżenie ma pierwszy stopień. To oznacza, że tam średnia prędkość wiatru będzie do 40 km/h, a w porywach do 90 km/h. Synoptycy informują, że sytuacja meteorologiczna jest dynamiczna, a więc ostrzeżenie może być aktualizowane.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?
Silny wiatr zerwał część dachu Kościoła N.N.M.P. w Szczecinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE