Pożar biblioteki pod Poznaniem. To było podpalenie!

2021-12-08 12:30
Pożar biblioteki pod Poznaniem. To było podpalenie!
Autor: OSP w Golęczewie/ Wielkopolska Policja Pożar biblioteki pod Poznaniem. To było podpalenie!

Kilka dni temu w Chludowie pod Poznaniem doszło do pożaru biblioteki. Wiadomo, że to było podpalenie. Zatrzymany został mężczyzna, który usłyszał zarzut. Grozi mu kilka lat więzienia.

Do pożaru biblioteki w Chludowie doszło w piątek (26 listopada) po godz. 1:00. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili, że ogniem objęty jest parter. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ na piętrze mieszkały dwie rodziny, które trzeba było ewakuować. - Tego samego dnia w godzinach popołudniowych zostały przeprowadzone oględziny przez biegłego z zakresu pożarnictwa i technika kryminalistyki KMP w Poznaniu. Na podstawie śladów biegły jako wstępna przyczynę zdarzenia podał podpalenie. W związku z tym, że doszło do przestępstwa, sprawą zajął się Komisariat Policji w Suchym Lesie - tłumaczy Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Czytaj też: Czarnków: Był poszukiwany listem gończym. Wpadł przez psa

Policjanci przyznawali, że sprawa była bardzo trudna, bowiem nie było zbyt wielu punktów zaczepienia. - Dochodzeniem zajęła się policjantka z pionu kryminalnego. Przesłuchała świadków pożaru, analizowała zabezpieczone ślady i monitoringi. Sprawdzała wszystkie sygnały, które docierały do niej w tej sprawie. To wszystko pozwoliło na wytypowanie jej potencjalnego sprawcy podpalenia - mówi Święcichowski.

Ostatecznie w czwartek (2 grudnia) zatrzymano w Poznaniu mężczyznę odpowiedzialnego za tej pożar. - Nie potrafił w żaden racjonalny sposób wyjaśnić motywów swojego postępowania - mówi policjant. Usłyszał już zarzut spowodowania pożaru, za który grozi mu do 10 lat więzienia. Został objęty policyjnym dozorem.

Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?
Pożar w Alwernia Studio
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE