Tragedia

Pożar mieszkania w Kole. Strażacy walczyli z ogniem do późnej nocy

2023-03-16 12:39

W bloku przy ul. Wojciechowskiego w Kole w Wielkopolsce do późnej nocy w środę, 15 marca 2023 strażacy walczyli z pożarem mieszkania na 4 piętrze. Na szczęście nikt nie zginął.

Języki ognia wydobywające się z mieszkania bloku to zawsze przerażający widok. Pożar wybuchł późnym wieczorem w środę (15 marca 2023).

- Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Koło nad Wartą , OSP Wrząca Wielka oraz OSP Grzegorzew - informuje st. ogn. Mariusz Łuczak i kpt. Marcin Chodkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Ogień uszkodził okno i wydostawał się na zewnątrz mieszkania, a na klatce schodowej na 4 piętrze oraz w mieszkaniu było duże zadymienie. Na szczęście z płonącego mieszkania udało się uciec kobiecie, która tam mieszkała. Trafiła do szpitala.

- Opuściła mieszkanie przed przybyciem zastępów straży pożarnej - mówią druhowie.

Na miejscu ustalono, że z mieszkań z niższych kondygnacji ewakuowało się 8 osób.

Po kilku godzinach udało ugasić się pożar.

- Ratownicy z mieszkania, które objęte było pożarem wyrzucili przez okno pozostałości popożarowe. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono całe mieszkanie oraz pogorzelisko - kamera nie wskazała podwyższonej temperatury. Wszystkie mieszkania oraz piwnice sprawdzono przy pomocy detektorów wielogazowych na obecność CO - mierniki w żadnym z mieszkań nie wskazały obecności CO - parametry powietrza w normie - informują strażacy.

Dochodzenie, dlaczego pożar wybuchł prowadzą teraz kolscy policjanci.

Pożar mieszkania w bloku. Pilna akcja strażaków na Mokotowie
Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?
Nasi Partnerzy polecają