Mural na budynku szpitala - Poznań

i

Autor: Szymon Miś Mural na budynku Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera

Nowy mural!

Szpital Kliniczny im. K. Jonschera pięknieje w oczach! Bajkowy mural na ścianie

2022-11-08 12:48

Mieszkańcy okolicy ulic Szpitalnej i Bukowskiej, a także mali pacjenci Szpitala Dziecięcego będą mieli teraz nad czym zawiesić oko. Wszystko za sprawą pięknego murala, który powstał na jednej ze ścian oddziału onkologicznego.

Cesarzowa na muralu

Mural inspirowany obrazem "Cesarzowa Baśniowych Opowieści", trochę zmodyfikowany na potrzeby szpitala, tak by radował dzieci to idealne urozmaicenie szarych, szpitalnych murów, a przy okazji kolejny punkt na mapie Poznania, w którym możemy podziwiać takie dzieła sztuki. 

Na muralu widzimy tytułową cesarzową, która w dłoni trzyma logo Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, jednego z pomysłodawców powstania oddziału onkologicznego szpitala przy ul. Szpitalnej. Poniżej widzimy także numer KRS do przekazywania 1% podatku na tę fundację w deklaracji PIT.

Wszystko dla dzieci

Bajkowość tego muralu ma pokazywać chorym dzieciom, że jest nadzieja na piękniejsze życie, że takie życie istnieje, a oni za chwilę go w końcu doświadczą, gdy zostaną wyleczeni. Cesarzowa ma na sobie suknię, która przedstawia miasto, po którym latają różne bajowkowe postacie. Poza tym tron, na którym siedzi cesarzowa, może być też tronem małego zwycięzcy, który pokonuje straszną chorobę i staje się w pełni zdrowy, może wrócić do zabawy, cieszyć się dzieciństwem. 

Jak zapewniał w rozmowie z portalem tenpoznan.pl dyrektor szpitala Paweł Daszkiewicz mural podoba się zarówno pracownikom szpitala, a także osobom z zewnątrz.

Spotkanie z okazji dnia dziecka Sportowcy Dzieciom Szpital Dziecięcy w Olsztynie
Sonda
Czy podoba Ci się ten mural?