Straz pożarna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pożar w Zabrzu

Strażacy w akcji

Pożar w Poznaniu. Płonął pustostan na Dębcu. Dwie osoby poparzone

2022-12-10 7:24

Dwie osoby zostały poparzone w wyniku pożaru, który wybuchł w jednym z pustostanów na poznańskim Dębcu. Poszkodowani z poparzeniami kończyn trafili pod opiekę ratowników medycznych. Z żywiołem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

Ogień pojawił się w piątek, 9 grudnia, w godzinach wieczornych. Płonął pustostan przy ul. 28 Czerwca na poznańskim Dębcu. Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej, strażacy otrzymali zgłoszenie około godz. 21:30.

W walce z żywiołem brało udział siedem jednostek straży pożarnej. Pożar został szybko opanowany. Są poszkodowani.

- Dwie osoby zostały ewakuowane przez straż pożarną - poinformował dyżurny straży. - Mają poparzenia kończyn i są pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Po ugaszeniu ognia ratownicy sprawdzali pozostałe pomieszczenia czy nie znajdowały się w nim inne osoby. Obecnie trwa ustalanie okoliczności wybuchu pożaru.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
80-letnia pani Jadwiga cudem uszła z życiem! Pożar pustostanu na Woli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają