Tłumy kibiców na poznańskim Golęcinie

i

Autor: Maciej Brzeziński Kibice byli sprawgnieni sportowych emocji

Poznań Athletics Grand Prix za nami! Nowicki i Fiodorow dali show! [ZDJĘCIA]

2019-07-03 9:15

Ponad 15 lat czekali kibice, aby w Poznaniu zobaczyć międzynarodową imprezę lekkoatletyczną! W końcu się doczekali i do ostatniego miejsca wypełnili golęciński stadion, na którym stawiły się największe gwiazdy polskiego sportu: Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Paweł Wojciechowski. Iga Baumgart-Witan czy Michał Haratyk.

To były 3 godziny wielkich sportowych emocji i na pewno nikt nie żałował, że wybrał się we wtorkowe popołudnie na Poznań Athletics Grand Prix. Już na samym początku wielkie show dali młociarze i młociarki. Rywalizacja między Paweł Fajdkiem i Wojciechem Nowickim od kilku sezonów jest bardzo zacięta. Tym razem lepszy był ten drugi, który rzucił na odległość 81,74 m, co jest najlepszym rezultatem w tej konkurencji w 2019 roku!

Kibice z pewnością chcieliby zobaczyć na Golęcinie mistrzynię i rekordzistkę świata, Anitę Włodarczyk. Jej nie było, ale o emocje zadbała poznanianka Joanna Fiodorow. Nie pozostawiła ona żadnych złudzeń rywalkom, posyłając młot na 74,46 m. - Jestem bardzo szczęśliwa, że mogła wystartować przed własną publicznością i poprawić rekord tego stadionu. Tym bardziej, że nie rzucałam tutaj w zawodach od 2005 roku - opowiadała po zawodach szczęśliwa zawodniczka AZS-u Poznań.

Kibice z wielką chęcią oglądali też konkurs skoku o tyczce w wykonaniu panów. Tam Paweł Wojciechowski uzyskał 5,76m i nie dał żadnych szans rywalom. Kiedy on zaczął się rozkręcać, to inni już skończyli zmagania. Zresztą podobnie bezkonkurencyjny był mistrz Europy w pchnięciu kulą - Michał Haratyk. Posłał on swoją kulą na odległość 21,26 m.

Publiczność mogła zobaczyć także rywalizacje w rzucie dyskiem i skoku w dal. Ponadto odbyło się kilka konkurencji biegowych, a najszybszym człowiekiem turnieju został Thandlo Dlodlo z RPA (10,29 s).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE