Poznań: Bandycki atak na kierowcę autobusu. Mężczyzna przebywa w szpitalu

2021-10-29 13:48

Gdy kierowca miejskiego autobusu w Poznaniu chciał uspokoić awanturujących się mężczyzn w autobusie - został dotkliwie pobity. Ma poważne obrażenia głowy i przechodzi właśnie badania. Jeden z napastników został już zatrzymany. Przedstawiamy kulisy bójki w autobusie miejskim.

Poznań: Brutalne pobicie kierowcy autobusu miejskiego

67-letni kierowca miejskiego autobusu linii 169 w Poznaniu takiego obrotu spraw nie mógł się spodziewać. W rejonie skrzyżowania alei Praw Kobiet zauważył, że wśród pasażerów jest dwóch agresywnych mężczyzn. Pili alkohol, awanturowali się, byli wulgarni, zaczepiali innych. O interwencję poprosili kierowcę pozostali pasażerowie autobusu, bo sytuacja robiła się coraz bardziej nerwowa. - Kierowca zatrzymał autobus, wyszedł z kabiny i poprosił agresywnych mężczyzn o uspokojenie się - mówi "Super Expressowi" Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK w Poznaniu. Niestety zwykła rozmowa i grzeczna prośba podziałała na agresywnych mężczyzn jak płachta na byka. Gdy usłyszeli słowa kierowcy, że jeśli się nie uspokoją, to zostanie wezwana policja, wpadli w furię. Rzucili się na kierowcę i zaczęli go bić. Okładali go pięściami po głowie, a po chwili uciekli! - Kierowca nie zdążył użyć przycisku antynapadowego. Był zresztą poza swoją kabiną - mówi Smogulecka.

Poznań: Kierowca autobusu miejskiego trafił do szpitala

Wszystko zarejestrowały kamery zamontowane w autobusie. Nagranie trafiło do policji oraz do sieci. Można je zobaczyć także w tym artykule. Mundurowi bardzo szybko trafili na ślad jednego z agresorów. - To 38-letni wielokrotnie notowany mężczyzna. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty - mówi Andrzej Borowiak.

Kierowca jest w szpitalu i przechodzi specjalistyczne badania. W MPK pracuje od 2009 roku. - To doświadczony, zaangażowany kierowca, przełożeni go chwalą - mówi Smogulecka. Za to zaangażowanie kierowca zapłacił właśnie wysoką cenę. - Chciałbym wyrazić wielki szacunek i wsparcie dla kierowcy autobusu, który został brutalnie pobity po tym, jak stanął w obronie zaatakowanego przez grupkę pijanych osób pasażera - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Sonda
Czy poznańska komunikacja miejska jest bezpieczna?
Pasażerowie pobili kierowcę autobusu miejskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają