Poznań chce być liderem szczepień w Polsce. Ilu mieszkańców się zaszczepiło? Mamy dane!

2021-07-21 14:17
Poznań chce być liderem szczepień w Polsce. Ilu mieszkańców się zaszczepiło? Mamy dane!
Autor: Pixabay/KitzD66 - zdjęcie poglądowe Poznań chce być liderem szczepień w Polsce. Ilu mieszkańców się zaszczepiło? Mamy dane!

Mieszkańcy Poznania chcą się szczepić przeciw COVID-19. Tak wynika z danych udostępnionych przed Urząd Miasta. Stolica Wielkopolski ma w tym momencie trzeci wynik w kraju, a prezydent Jacek Jaśkowiak chciałby, aby Poznań był liderem w tej statystyce.

Szczepienia przeciw COVID-19 trwają od ponad 7 miesięcy. Na ten moment w Polsce w pełni zaszczepionych jest 16 443 569 osób, a pierwszą dawkę przyjęło 17 843 723 osób. Na mapie jest jednak wiele gmin, w których ludzie niechętnie się szczepią. Nie dotyczy to Poznania, bowiem 57,8 proc. mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych, co daje 307 674 osób. To daje stolicy Wielkopolski trzeci wynik w kraju, za Warszawą (59,9 proc.) i Podkową Leśną (60,7 proc.).

ZOBACZ: Szczepienia bez rejestracji w Poznaniu? Tak będzie w każdy piątek

- Zachęcamy do szczepień wszystkich mieszkańców. Dane z innych krajów jednoznacznie wskazują, że wirus powoduje mniej zgonów w tych społecznościach, w których wyszczepialność jest duża. Obecnie Miasto Poznań znajduje się na wysokim, trzecim miejscu w kraju, ale możemy razem podbić ten wynik, przegonić Warszawę i Podkowę Leśną i w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Rachunek jest prosty: im więcej osób przyjmie szczepionkę teraz, tym większa szansa, że zbliżająca się kolejna fala pandemii uderzy w nas łagodniej - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Urzędnicy podkreślają, że cały czas można rejestrować się w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim oraz w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM). Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie miasta.

Gen. Grzegorz Gielerak: Nie będę apelował o szczepienie dzieci [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE