Poznań: Duże zmiany w strefie płatnego parkowania. Mieszkańcy muszą przygotować portfele

i

Autor: ZDM Poznań Poznań: Duże zmiany w strefie płatnego parkowania. Mieszkańcy muszą przygotować portfele

Poznań: Duże zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Mieszkańcy muszą przygotować portfele

2021-07-14 8:29

Mieszkańcy Poznania bardzo często narzekają na Strefę Płatnego Parkowania. Powodów może być jeszcze więcej. Kilka dni temu miejscy radni przyjęli uchwałę, która nie spodoba się wielu osobom.

Radni Miasta Poznania przyjęli uchwałę dotyczącą rozszerzenia płatnego parkowania o obszar Ostrowa Tumskiego, Śródki i Zawad. Dokument zawiera również rozwiązania dotyczące rekompensat dla mieszkańców Wildy i Łazarza oraz szereg dodatkowych udogodnień dla użytkowników strefy.

Jak informują urzędnicy, wprowadzenie strefy uporządkuje postój pojazdów oraz zwiększy dostępność miejsc postojowych i rotację parkujących aut.

- Warto dodać, że uruchomienie strefy w tym rejonie jest też konsekwencją konsultowanej w 2017 roku i zrealizowanej w 2020 roku Społecznej koncepcji zmian w organizacji ruchu na Śródce oraz wprowadzenia nowej organizacji ruchu na Ostrowie Tumskim. Obecnie wielu kierowców traktuje te części miasta jako parking buforowy, niestety, często tak zostawiając pojazdy, że ograniczają one możliwość przejazdu, przejścia i stwarzając duże zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - informują urzędnicy.

Wiadomo, że strefa w tej części miasta będzie "zwykłą" strefa płatnego parkowania, a więc funkcjonującą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Oznacza to, że za pierwszą godzinę trzeba będzie zapłacić 3,50 zł, a za kolejne 4,20 zł i 4,90 zł.

- Mieszkańcy, tak jak na Wildzie i Łazarzu, będą mogli zakupić identyfikator parkingowy mieszkańca po preferencyjnej cenie 120 zł na cały pierwszy rok.- dodają urzędnicy.

Strefa płatnego parkowania w tym miejscu ma zacząć funkcjonować od 2 listopada 2021

Przeprowadzka tygrysów z Poznania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE