Specjalna karetka - Mobilny Punkt Pomocy Natychmiastowej w Białymstoku

i

Autor: archiwum Bydgoszcz: Wskoczył do Brdy i po chwili przestał się ruszać! Pomoc przyszła w ostatniej chwili - zdjęcie ilustracyjne

Poznań: EWAKUOWANO pacjentów ze szpitala tymczasowego! [AKTUALIZACJA]

2021-03-30 15:14

Niepokojące wydarzenia w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Doszło tam do poważnych problemów technicznych z instalacją tlenową. W związku z tym ewakuowano niektórych pacjentów. Co było przyczyną awarii?

Aktualizacja, godz. 13:00

Zakończyła się diagnostyka pacjentów ze szpitala tymczasowego po pełnym przywróceniu działania instalacji tlenowej. Zdaniem dyrektora szpitala, sytuacja jest stabilna i nie zachodzi konieczność dalszych transportów chorych. W sumie do szpitala miejskiego im. Strusia przetransportowanych zostało 12 pacjentów.

godz. 11:00

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował PAP, że „trwa transport pacjentów ze szpitala tymczasowego do szpitala miejskiego im. J. Strusia po informacji o problemach technicznych z instalacją tlenową”. - Wojewoda wdrożył procedury kryzysowe, uruchomiono zespoły ratownictwa medycznego – powiedział.

ZOBACZ: Poznań: Szpital tymczasowy na MTP to NIEWYPAŁ?! Jest pomysł na dużą zmianę

Stube wskazał, że na razie do szpitala miejskiego przy ul. Szwajcarskiej zostanie przewiezionych pięciu zaintubowanych pacjentów, ale zaznaczył, że ta liczba może wzrosnąć. Rzecznik prasowy odpowiadającego za tymczasową placówkę na MTP Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Bartosz Sobański powiedział PAP, że decyzję o przewiezieniu pacjentów podjęto "w związku wątpliwościami dotyczącymi sprawności instalacji tlenowej". - Obecnie trwa weryfikacja procedur związanych z tlenem. Wszyscy pozostali w szpitalu tymczasowych pacjenci są zabezpieczeni  - podkreślił.

CZYTAJ: Koronawirus w Polsce: Ile dziś nowych zachorowań? Jak wygląda sytuacja w Wielkopolsce? [RAPORT 30.03]

W akcji transportu i zabezpieczenia szpitala na MTP biorą udział strażacy i zespoły ratownictwa medycznego. Szpital tymczasowy na MTP dysponuje 272 miejscami dla pacjentów z COVID-19. We wtorkowy poranek przebywało w nim 258 chorych, w tym 17 osób podłączonych do respiratorów.

Według założeń, w razie potrzeb, placówka tymczasowa na MTP może zostać rozbudowana na tyle, by przyjąć ponad 500 chorych.

Tłumy Poznaniaków czekają na szczepienie przed Centrum Medycznym HCP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE