Szpital tymczasowy w Poznaniu. Kiedy pojawią się pierwsi pacjenci?

2020-11-30 8:20 bm
Budowa szpitala polowego na MTP w Poznaniu
Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/ SUPER EXPRESS Budowa szpitala polowego na MTP w Poznaniu

Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich czeka na pierwszych pacjentów. W ostatnich dniach zakończył się odbiór techniczny. Kiedy pojawią się pierwsi chorzy na COVID-19? Znamy odpowiedź na to pytanie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zakończył się odbiór techniczny szpitala tymczasowego budowanego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Infrastruktura jest już gotowa na przyjęcie pierwszych pacjentów. Kiedy oni się pojawią?

- W najbliższych dniach będziemy w pełni gotowi do kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa naszych pacjentów. Obecnie jesteśmy w okresie niezwykle intensywnych przygotowań, formowania zespołów medycznych oraz szkoleń dotyczących używania sprzętu - powiedział dr hab. Szczepan Cofta, dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego.

Pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym na MTP mają się pojawić w pierwszym tygodniu grudnia.

- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, gotowość szpitala 30 listopada zostanie osiągnięta. Kolejne dni to ostatnie przygotowania kadry i pierwsi pacjenci – powiedział wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Na terenie targów stoją już zbiorniki z tlenem medycznym, a szpital oprócz łóżek będzie dysponował także gabinetami lekarskimi i zabiegowymi, magazynami leków, magazynem medycznym, zapleczem sanitarnym dla pacjentów oraz pomieszczeniami dla obsługi medycznej i socjalnej szpitala.

W pierwszym etapie działania w szpitalu będzie 150 łóżek. Liczba ta ma być systematycznie zwiększana.

Tak powstaje szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich