Poznań: Pacjent z koronawirusem wyskoczył z okna! "Szpital ma czyste ręce" [NOWE FAKTY]

2020-11-23 7:55 bm
TRAGEDIA w szpitalu! Pacjent WYSKOCZYŁ z okna na 6. piętrze! Miał koronawirusa!
Autor: Jakub Torenc/Wikimedia Commons TRAGEDIA w szpitalu! Pacjent WYSKOCZYŁ z okna na 6. piętrze! Miał koronawirusa!

Z okna Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu wyskoczył pacjent! Mężczyzna był zakażony koronawirusem. Śledczy sprawdzają, jak doszło do tragedii. Do sprawy odnieśli się przedstawiciele placówki.

Do tragedii doszło w piątkowy wieczór. Z szóstego piętra szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu wyskoczył 60-letni pacjent, który dzień wcześniej został przewieziony do placówki z objawami covidowego zapalenia płuc. Do tragedii doszło na oddziale urologicznym. Zmarły ma 60 lat, mężczyzna nie miał szans przeżyć upadku, poniósł śmierć na miejscu.

Głos w sprawie tragedii zabrali przedstawiciele szpitala. Wiadomo, że w piątek o godz. 9:00 i 14:00 lekarz prowadzący rozmawiał z pacjentem. Mężczyzna nie manifestował on wówczas żadnych myśli samobójczych.

- Był niespokojny, splątany. To splątanie jest charakterystyczne dla tego rodzaju zapalenia płuc połączonego z COVID-em. Natomiast zdaniem lekarza prowadzącego, nie przejawiał żadnych objawów, które mogłyby sugerować, że w najbliższym czasie targnie się na swoje życie - wyjaśnił rzecznik placówki Stanisław Rusek.

60-latek trafił do szpitala przy ul. Szwajcarskiej z Centrum Medycznego HCP. Przebywał w dwuosobowej sali wspólnie ze starszym mężczyzną z zaawansowaną demencją.

- Nie mamy niczego do ukrycia. Nasz szpital ma w tej sprawie czyste ręce. Sala z pacjentem była monitorowana, pielęgniarki czuwały nad jego bezpieczeństwem. To, że wyskoczył, jaka była przyczyna, prawdopodobnie nie dowiemy się nigdy. Zabrał ją pacjent ze sobą do grobu - dodał Rusek.

Śledztwo w sprawie śmierci pacjenta prowadzi poznańska prokuratura. Głos w sprawie zabrał także Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

- W związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w szpitalu miejskim im. J. Strusia w Poznań, wojewoda podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu kontroli trwającej od 17 listopada - czytamy w oświadczeniu urzędu.

Od ponad tygodnia Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu jest na ustach wielu osób. Szerokim echem odbił się reportaż programu UWAGA! TVN.  Pacjenci mieli być tam zostawiani na noc bez opieki, a wielu z nich umierało w potężnym cierpieniu. W tej sprawie prowadzone są różnego rodzaju kontrole.

Tak powstaje szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich