Poznań: Fikcyjne kradzieże samochodów na Wildzie!

2020-01-15 11:59 BM
Policja
Autor: mat. policji

W ostatnim czasie na Wildzie w Poznaniu skradziono dwa samochody. Prawda okazała się zupełnie inna. Policjanci odkryli, że kradzieże to zwykła fikcja, a osobom, które to wymyśliły grozi kilka lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Wilda na początku 2020 roku otrzymali dwa zgłoszenia, które dotyczyły kradzieży pojazdów.

Między 31 grudnia 2019, a 2 stycznia 2020 roku miał zginąć samochód marki BMW. - Straty właściciel oszacował na 25 tysięcy złotych. Ponieważ na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnych śladów, policjanci dokładnie przesłuchali zgłaszającego i inne osoby mogące mieć informacje na temat tego zdarzenia - relacjonuje Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji.

Mundurowi szybko zauważyli wiele nieścisłości i dzień po zgłoszeniu odnaleźli samochód marki BMW. To jednak nie jedyne zniknięcie auta z Wildy. W nocy z 5 na 6 stycznia ktoś miał ukraść nissana almera o wartości 2,5 tysiąca złotych.

- Również w tym przypadku policjanci zaczęli od szczegółowej rozmowy ze zgłaszającym. To wystarczyło aby mężczyzna przypomniał sobie, że do żadnej kradzieży nie doszło. Okazało się, że 5 stycznia wieczorem, zgłaszający miał kolizję – uderzył w ogrodzenie parkingu, porzucił samochód i uciekł. Przypomniał sobie również, gdzie zostawił swój samochód - opowiada Święcichowski.

Zgłaszający nie potrafili w żaden sensowny sposób wyjaśnić motywów swojego postępowania. Obaj usłyszeli zarzut dotyczący fałszywego zawiadomienia o przestępstwie za który grożą 2 lata więzienia.