Poznań. Jeden ze szpitali wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów!

2022-01-24 18:09
Poznań. Jeden ze szpitali wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów!
Autor: Google Earth Poznań. Jeden ze szpitali wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów!

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest coraz trudniejsza. W związku z tym coraz więcej szpitali decyduje się na wstrzymanie planowych przyjęć pacjentów. Tak też będzie w jednej z lecznic w Poznaniu.

Chodzi o Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera w Poznaniu, który od wtorku (25 stycznia) wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów, z wyjątkiem pacjentów onkologicznych. O zmianach w funkcjonowaniu placówki poinformowała dyrekcja na stronie internetowej. Jak podano w komunikacie, „w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną panującą w Szpitalu związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2, informujemy o wstrzymaniu przyjęć planowych pacjentów od dnia 25.01.2022 r. z wyjątkiem pacjentów onkologicznych”.

- Jeśli mają Państwo zaplanowany pobyt szpitalny i nie otrzymali informacji telefonicznej ze Szpitala w sprawie przełożenia wizyty, prosimy o kontakt z sekretariatem właściwej kliniki (najlepiej drogą mailową) na kilka dni przed zaplanowanym terminem – poinformowała dyrekcja Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Dyrekcja szpitala dodała w komunikacie, że "w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia prosimy o zgłoszenie się do izby przyjęć".

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest coraz trudniejsza, a w następnych tygodniach notować będziemy rekordowe przyrosty zakażeń. W poniedziałek (24 stycznia) ministerstwo zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 1694 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Wielkopolsce.

Szpital tymczasowy przeżywa oblężenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE