Poznań: Maturzysta zakażony koronawirusem. Kolegów wysłano na kwarantannę! Co z resztą matur?

Poznań: Maturzysta zakażony koronawirusem. Kolegów wysłano na kwarantannę! Co z resztą matur?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Poznań: Maturzysta zakażony koronawirusem. Kolegów wysłano na kwarantannę! Co z resztą matur?

Od tygodnia trwają egzaminy maturalne. W VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu na maturę przyszedł uczeń, u którego wykryto koronawirusa. Jego kolegów wysłano na kwarantannę! Co z tymi uczniami? Czy mogą oni podejść do pozostałych egzaminów maturalnych?

Od 4 maja trwają egzaminy maturalne. Ze względu na pandemię koronawirusa odbywają się one w ścisłym reżimie sanitarnym. Jak informuje portal epoznan.pl, u jednego z maturzystów z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu wykryto koronawirusa. Sanepid potwierdza te informacje. Dziewięciu maturzystów objęto kwarantanną. To osoby, które miały kontakt z zakażonym kolegą.

Czy to oznacza, że uczniowie przebywający na kwarantannie nie mogą podejść do pozostałych egzaminów maturalnych?

- Szkoła zorganizowała wszystko tak, by uczniowie mogli zdać maturę. Mają ją pisać w osobnej sali, a wcześniej mają być testowani i okazać negatywny wynik testu. Z naszej strony te osoby otrzymują przepustkę, która umożliwia im dotarcie do szkoły i napisanie egzaminu - powiedziała Cyryla Staszewska z poznańskiego Sanepidu.

Zakażony maturzysta będzie musiał zdać pozostałe egzaminy w czerwcu.

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE