Poznań. Morderca Jadwigi wciąż wymyka się policji. "Sprawdzamy alibi"

2021-03-03 14:03 mrok
Uwaga! Ten mężczyzna może mieć związek z zabójstwem kobiety nad Wartą
Autor: Policja Uwaga! Ten mężczyzna może mieć związek z zabójstwem kobiety nad Wartą

Ta tajemnicza zbrodnia wstrząsnęła całym Poznaniem. Ktoś udusił i rozebrał 75-letnią Jadwigę N. z Rataj, a ciało porzucił nad Wartą w centrum miasta. Policja od dwóch lat rozwiązuje tę zagadkę. Właśnie wpadli na nowy trop. Czy uda im się rozwiązać tajemnicę morderstwa nad rzeką? Czy winni śmierci emerytki poniosą odpowiedzialność? Szczegóły w artykule.

Pani Jadwiga była cichą, skromną i szanowaną w swoim bloku emerytką.  Zawsze miła, sympatyczna. We wrześniu 2018 roku wydarzyło się jednak coś strasznego - kobieta zaginęła. Beata N., córka emerytki opowiedziała dziennikarzom Super Expressu, że pani Jadwiga wyszła na spacer przed południem i nie wróciła do wieczora. Na początku pani Beata szukała mamy na własną rękę. – Ona nigdy nie oddalała się za daleko. Nigdy nie chodziła nad Wartę. Spacerowała głównie w okolicach naszego bloku – mówi pani Beata. Następnego dnia rano - w poniedziałek - kobieta poszła na policję. Poszukiwania ruszyły pełną parą. Pojawiły się komunikaty, że drobna starsza pani – nie wróciła do domu. Ciało Jadwigi N. odnaleziono dwa dni później. Szczęśliwego zakończenia jednak nie było. Jadwiga N. została uduszona i rozebrana, a jej ciało zostało porzucone 800 metrów od domu, w krzakach nad Wartą.

Do pracy ruszyli policjanci. Najpierw wytypowano trzydziestu mężczyzn z całej Polski, którzy mogli mieć związek z tą sprawą. - Jedna z przyjętych hipotez mówiła, że sprawcą zabójstwa mogła być osoba pracująca w Poznaniu, ale po zdarzeniu wyjechała z miasta. Po przesłuchaniu wszystkich wytypowanych osób i przeprowadzeniu badań kryminalistycznych okazało się, że żadna z nich nie miała związku ze zbrodnią - wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

CZYTAJ: Uwaga! Ten mężczyzna może mieć związek z zabójstwem kobiety nad Wartą! [WIDEO] Szef poznańskiej policji wyznaczył nagrodę za pomoc

Mimo tego nadal pojawiały się kolejne informacje. - Na ich podstawie wytypowano dwóch obcokrajowców. Z uzyskanych wiadomości wynika, że mogli oni przebywać w Poznaniu w dniu zabójstwa. Wkrótce po tym tragicznym wydarzeniu wyjechali z kraju. Obecnie czynione są starania o możliwość zweryfikowania ich alibi - dodaje Borowiak. 

Policjanci apelują do osób, które mają jakąkolwiek wiedzę związaną z tym zdarzeniem  - Wszyscy proszeni są o kontakt. Na  informacje czekają policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod specjalnym numerem telefonu – 609 802 912  lub w każdej komendzie policji na terenie całego kraju.

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE