Poznań. Motocykliści poczuli wiosnę! Policja będzie srogo karać!

2022-03-22 12:35
Poznań. Motocykliści poczuli wiosnę! Policja będzie srogo karać!
Autor: KMP Poznań Poznań. Motocykliści poczuli wiosnę! Policja będzie srogo karać!

Wiosna to czas, kiedy na drogach można zobaczyć coraz więcej motocykli. W związku z tym policjanci z Poznania wystosowali apel. Zresztą już jeden z motocyklistów boleśnie odczuł na swojej skórze fakt, że nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego.

Wiosną na drogi w całym kraju wyjeżdżają motocykliści. Choć sezon jeszcze oficjalnie nie rozstał rozpoczęty to na drogach jest ich coraz więcej. - Pogoda sprzyja temu, aby odkurzyć po zimie maszyny i ruszyć w trasę. Już w ten weekend było można zobaczyć na drogach więcej jednośladów - sygnalizują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy zamieścili nagranie z udziałem jednego z motocyklistów, który w sobotę (19 marca) złamał przepisy ruchu drogowego.

Czytaj też: Motocyklista przeleciał kilka metrów! Koszmarny wypadek w Poznaniu [WIDEO]

- Zaoszczędzone na przepisowej jeździe pieniądze proponujemy zainwestować w odpowiedni strój ochronny, kask oraz ogumienie pojazdu, które pozwoli Wam na dobrą przyczepność na drodze - sugerują mundurowi, którzy ukarali motocyklistę, który pędził ponad 130 km/h, mandatem. Otrzymał on dwa tysiące złotych kary, 10 punktów karnych i na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

Sonda
Czy zachowanie motocyklistów na polskich drogach to problem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE