Poznań: Policjanci ZDĘBIELI na widok tego pojazdu! To auto nie powinno jeździć po drogach

2021-01-14 13:19 bm
Poznań: Policjanci ZDĘBIELI na widok tego pojazdu!
Autor: KMP Poznań Poznań: Policjanci ZDĘBIELI na widok tego pojazdu!

To miała być zwykła kontrola drogowa. Policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali pojazd marki volvo. Widok tego, co było w środku ich przeraził. Kierowcy grozi wysoka kara!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kontrolowali we wtorek (12 stycznia) rejon Starego Miasta. W pewnym momencie na ulicy Przepadek zauważyli niesprawny technicznie pojazd marki Volvo S40. Samochód poruszał się po drodze bez wymaganych świateł mijania. To miała być zwykła kontrola, ale gdy mundurowi zajrzeli do wnętrza pojazdu to zdębieli.

- Samochód miał całkowicie zdekompletowaną deskę rozdzielczą wraz z kontrolkami i wskaźnikami, niesprawne wszystkie światła oraz brak aktualnych badań technicznych od co najmniej roku. W rozmowie z policjantami kierowca zaznaczył, że właśnie jechał na spotkanie z elektrykiem, który miał naprawić wszystkie usterki - relacjonuje Marta Mróz z KMP w Poznaniu.

Szybko też okazało się, że 36-latek, który prowadził pojazd nie ma prawa jazdy. Dokument został mu zatrzymany przez sąd na dwa lata i w tym czasie w ogóle nie powinien siadać za kierownicę.

- Po zakończonej kontroli policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Dodatkowo zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, wystawili mandat za zły stan techniczny, a w związku z popełnionym przez poznaniaka przestępstwem złamania zakazu, sprawa trafi do sądu za co grozi mu kara do 5 lat więzienia - dodała Marta Mróz.

Kaczyński z ogromną obstwą pojechał do Kościoła. Cztery samochody