Poznań: Przebudowa Czechosłowackiej opóźniona o rok. Wznowiono budowę tunelu na Dębcu

2015-10-13 13:15 Marta Glanc
Zakończenie prac dopiero w 2016 roku
Autor: fot. Urząd Miasta Poznania Zakończenie prac dopiero w 2016 roku

Prace nad budową tunelu na Dębcu ruszyły ponownie, po kilku miesięcznym wstrzymaniu. Kolejowa część tunelu pod torami wzdłuż ul. Czechosłowackiej ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy. Cała inwestycja zakończy się 30 września 2016 roku. To o rok później, niż pierwotnie planowano. 

Spółka PKP PLK podpisała umowę na kontynuację budowy  części tunelu pod torami kolejowymi wzdłuż ul. Czechosłowackiej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. W lutym bieżącego roku spółka rozwiązała umowę z poprzednim wykonwacą prac. Po negocjacjach podpisano umowę z nowym wykonawcą, firmą Strabag, który wznowił prace kilka dni temu. 

Ułatwienie dla mieszkańców Dębca?

Nad ulicą Czechosłowacką pojawi się wiadukt kolejowy - pod torami, w ciągu ulicy, powstanie tunel. Ma to ułatwić poruszanie się samochodów w tej okolicy.

- Po merytorycznych negocjacjach z firmą Strabag podpisany został aneks terminowy na wykonanie przebudowy ul. Czechosłowackiej. Roboty budowlane zostaną zakończone do dnia 30.07.2016 r. a zakończenie przedmiotu umowy do dnia 30.09.2016 roku - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Spółka PIM podkreśla, że dokłada wszelkich starań aby ulice poprzeczne do ul. Czechosłowackiej takie jak Łozowa, 28 Czerwca 1956 r., Opolska, Modrzewiowa były cały czas przejezdne i nie powodowały zakłóceń ruchu lokalnego. Kierowcy mogą spodziewać się jednak utrudnień związanych ze zwężeniem jezdni i ruchem wahadłowym podczas ykonywania robót związanych z uzbrojeniem podziemnym lub robotami drogowymi. Mają być one jednak krótkotrwałe. 

 Pełna przejezdność tych ulic może nastąpić jeszcze w tym roku.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE