Poznań: Punkt szczepień masowych na stadionie miejskim! Znamy szczegóły

Poznań: Punkt szczepień masowych na stadionie miejskim! Znamy szczegóły
Autor: UM Poznań/ pixabay.com Poznań: Punkt szczepień masowych na stadionie miejskim! Znamy szczegóły

W całej Polsce powstają nowe punkty szczepień masowych. Nie inaczej będzie w Poznaniu, gdzie takim miejscem będzie stadion miejski przy ulicy Bułgarskiej. Poznaliśmy dokładne szczegóły organizacji. Imponująca jest liczba osób jaka będzie mogła zaszczepić się w tym miejscu!

Trwa walka z trzecią falą pandemii koronawirusa, a jednocześnie trwają szczepienia przeciw COVID-19. W całym kraju powstają kolejne punkty szczepień masowych, aby jak najwięcej osób mogło się zaszczepić. W Poznaniu taki punkt będzie mieścił się na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej - wewnątrz budynku (wejście od ulicy Węgorka). Lokalizację wybrano tak, by można tam było dojechać transportem publicznym.

- Zgodnie informacjami płynącymi z Ministerstwa Zdrowia, które odpowiada za program szczepień, pierwsi poznaniacy i poznanianki mogą być zaszczepieni na stadionie już 19 kwietnia. Dawki preparatów będą podawać medycy Szpitala Miejskiego im. F. Raszei, a organizację i porządek na obiekcie zapewnią żołnierze WOT, wolontariusze oraz urzędnicy. Szacuje się, że tygodniowo będzie się tam mogło zaszczepić co najmniej 7000 osób - przekazują miejscy urzędnicy.

Na szczepienia będzie można się zapisywać wyznaczonymi przez rząd czterema sposobami. Ponadto do istniejących czterech sposobów dołączy nowa opcja: zapisy przez Biuro Poznań Kontakt.

- Rejestracja poprzez miejską linię jeszcze nie jest uruchomiona. Dokładna data jej startu zostanie podana wkrótce - wyjaśniają urzędnicy.

Czytaj więcej: Ponad 100 punktów masowych szczepień może powstać w Wielkopolsce. Znamy lokalizacje

Zgodnie z założeniami kwalifikacja do szczepień w miejskim punkcie ma być uproszczona. To oznacza, że nie w każdym zespole, który przyjmuje chętnych, znajdzie się lekarz. Dlatego ważne jest, by do punktu na Stadionie Miejskim zapisywały się osoby zdrowe, u których prawdopodobieństwo przeciwwskazań do szczepień jest nikłe. Podstawą do przyjęcia dawki preparatu będzie kwestionariusz wstępnego wywiadu - należy go wypełnić i w wyznaczonym dniu szczepienia przynieść ze sobą na stadion.

Koordynacja utworzenia oraz organizacji Poznańskiego Punktu Szczepień Masowych jest zadaniem Urzędu Miasta Poznania, realizowanym wspólnie ze Szpitalem Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu. Zadanie jest realizowane przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu Marcelin Management sp. z o.o. oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. W ramach przygotowania przedsięwzięcia Miasto współdziała z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim oraz Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tłumy Poznaniaków czekają na szczepienie przed Centrum Medycznym HCP
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE