Kolejne problemy z TLENEM w szpitalu tymczasowym w Poznaniu! Co się stało?

2021-04-12 11:34
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

W niedzielę w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystąpiły problemy z tlenem. To kolejna taka sytuacja w tym miejscu. Co się dokładnie wydarzyło tym razem? Czy coś groziło pacjentom, którzy przebywają w tym miejscu?

O problemach z tlenem w szpitalu tymczasowym na MTP poinformowała telewizja WTK. Do głównego zbiornika wpompowano zbyt dużo tlenu, co okazało się bardzo niebezpieczne.

- Mieliśmy usterkę reduktora. Udało się sprawnie - bezszkodowo, wymienić go bez narażenia pacjentów. Skorzystano z reduktora zapasowego, a wymieniono wadliwy - przyznał rzecznik Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Bartosz Sobański.

Zobacz: Koronawirus w Polsce: Ile nowych zachorowań 12 kwietnia? Jak wygląda sytuacja w Wielkopolsce? [RAPORT 12.04]

To już kolejne problemy związane z tlenem w szpitalu tymczasowym na MTP. Pod koniec marca zabrakło tlenu dla pacjentów i potrzebna była ewakuacja ich do innych szpitali. W wyniku tego zamieszania wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zgłosił sprawę do prokuratury, a dwie osoby straciły pracę.

Szczyt pandemii we wrocławskim szpitalu tymczasowym.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE