Poznań: Siostry ZMARŁY po zjedzeniu MUCHOMORA! Dostały go od sąsiada?

2020-10-01 18:00 PT
Poznań: Siostry ZMARŁY po zjedzeniu MUCHOMORA! Dostały go od sąsiada?
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Poznań: Siostry ZMARŁY po zjedzeniu MUCHOMORA! Dostały go od sąsiada?

Dwie kobiety w wieku 66 i 80 lat straciły życie po ostrym zatruciu muchomorem sromotnikowym. Obie początkowo leczono w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu. Młodsza z nich zmarła minionej nocy po przewiezieniu do Warszawy, gdzie planowano przeszczepić jej wątrobę. Niestety, nad ranem odeszła również jej starsza siostra.

Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej lek. med. Eryk Matuszkiewicz, kobiety trafiły do poznańskiego szpitala w poniedziałek. Pochodziły z okolic Wrześni. Stan młodszej z sióstr był cięższy. Kobieta zmarła w nocy ze środy na czwartek w Warszawie. - Jeżeli nasze leczenie nie pomaga, nie przynosi efektów, to ostateczną formą jest przeszczepienie wątroby. Dlatego pacjentka została zakwalifikowana, dojechała do Warszawy, ale po kilku godzinach zmarła - tłumaczy lekarz. Nad ranem życie straciła również hospitalizowana w stolicy Wielkopolski 80-latka.

Jak ustalono, kobiety zatruły się grzybami. - Była to młoda, mała forma muchomora sromotnikowego, które panie nazywały pieczarką. Nie były na grzybobraniu, podobno dostały je od sąsiada - powiedział w rozmowie z PAP-em Matuszkiewicz. Jak dodał, od początku września na oddział toksykologii poznańskiego szpitala trafiło w sumie pięć osób z potwierdzonym zatruciem muchomorem sromotnikowym.

Warto dodać, że w minionym roku we wspomnianej placówce nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego po zatruciu niejadalnym grzybem.

(PAP)

dr Paweł Grzesiowski: Kwestionowanie epidemii skończy się tragedią

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.