Poznań. Staruszka wyrzuciła 50 tysięcy przez okno! Tak jej kazał policjant

i

Autor: KMP Poznań Poznań. Staruszka wyrzuciła 50 tysięcy przez okno! Tak jej kazał "policjant"

Poznań. Staruszka wyrzuciła 50 tysięcy przez okno! Tak jej kazał "policjant"

2022-02-02 12:13

Starsze osoby są bardzo często nękane przez oszustów. Tak też było w przypadku 78-letniej mieszkanki Poznania, która otrzymała zaskakujący telefon. Kobieta w ramach pomocy miała wyrzucić pieniądze przez okno. Tak też zrobiła. Tym razem przestępcy nie mieli tyle szczęścia, co zwykle.

Cała sytuacja miała miejsce we wtorek (25 stycznia). Do starszej kobiety mieszkającej w rejonie poznańskiego Nowego Miasta zadzwonił mężczyzna – Andrzej Sokołowski, podający się za funkcjonariusza Policji. W rozmowie telefonicznej oświadczył, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy groźnych przestępców, dokonujących kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Dodał, że środki zgromadzone na rachunku bankowym rozmówczyni są również zagrożone. Polecił, aby kobieta pojechała do placówki i szybko je wypłaciła, zanim zrobią to przestępcy.

- Niczego nieświadoma 78-latka zawierzyła mężczyźnie. Zamówiła taksówkę, pojechała do banku, zlikwidowała lokatę i wróciła do domu z gotówką. Następnie, zgodnie z poleceniem oszusta, spakowała je w reklamówkę i wyrzuciła przez okno - relacjonuje Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Seniorka miała jednak dużo szczęścia. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu udaremnili sprawcom uzyskanie sporej gotówki. Funkcjonariusze we współpracy z policjantami z Grupy Realizacyjnej zatrzymali dwie osoby – kobietę i mężczyznę w wieku 27 i 34 lata z rejonu Stargardu. - Oszuści decyzją sądu, na wniosek prokuratora, najbliższe 3 miesiące spędzą w tymczasowym areszcie - mówi Mróz.

Sonda
Czy policja może zrobić coś więcej, by zapobiec oszustwom "na policjanta" itp.?
Rozpoznajesz ten głos? Daj znać jeśli do ciebie tez dzwonił ten oszust
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają