Poznań: Strażnicy miejscy odwiedzili cmentarze. Wręczali seniorom nietypowe gadżety

2021-10-26 11:13
Poznań: Strażnicy miejscy odwiedzili cmentarze. Wręczali seniorom nietypowy gadżet
Autor: Straż Miejska Poznań Poznań: Strażnicy miejscy odwiedzili cmentarze. Wręczali seniorom nietypowy gadżet

Święto Wszystkich Świętych już w najbliższy poniedziałek. Od kilku dni obserwujemy na cmentarzach wzmożony ruch. Nie inaczej jest w Poznaniu. Strażnicy Miejscy odwiedzili okolice nekropolii, aby porozmawiać z mieszkańcami. Ponadto seniorzy otrzymali nietypowy upominek, który może pomóc w niebezpieczeństwie.

Wszystkich Świętych obchodzimy 1 listopada. W tym roku święto przypada na poniedziałek. Każdego roku w tym czasie dochodzi do większej liczby kradzieży o czym mówią strażnicy miejscy. W ostatnich dniach udali się oni w okolice poznańskich cmentarzy, aby przypomnieć, że w zatłoczonych miejscach, takich jak nekropolie można stracić cenne rzeczy. - Funkcjonariusze zwracali uwagę na to, w jakich miejscach przechowywać dokumenty i pieniądze, by nie stać się ofiarą złodziei, a także by nie zostawiać wartościowych przedmiotów w samochodach - informują strażnicy.

Ofiarami złodziei najczęsciej są osoby starsze i samotne. To właśnie seniorzy dostali od strażników nietypowy gadżet, który może im pomóc. Strażnicy wręczyli im gwizdki, którymi w razie nagłej potrzeby można wszcząć alarm.

Sonda
Czy czujesz się bezpieczny na cmentarzu?
Groby znanych Polaków po Wszystkich Świętych 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE