Poznań Tattoo Konwent już za tydzień! Przed nami wielkie święto muzyki i tatuażu! [GALERIA]

2016-03-11 14:44 Joanna Pachla

Ruszyło wielkie odliczanie do pierwszej poznańskiej edycji największego cyklu festiwali tatuażu w Polsce! Już w przyszły weekend zjedzie do nas nawet 300 tatuatorów oraz tysiące fanów tatuażu!

Poznań Tattoo Konwent otworzy swoje bramy w sobotę 19 marca już o godzinie 12:30. Pierwszego dnia w ogromnych przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich standardowo będzie można zobaczyć, jak powstają tatuaże tworzone przez najzdolniejszych tatuatorów z kraju.

Najlepsze z sobotnich i niedzielnych wzorów zostaną wyróżnione w 8 kategoriach konkursowych. W skład jury, oceniającego prace, wejdą uznani praktycy: Dino "Pit", Karol Krawczyk i Alex Mansuy. 

Od koncertów po akrobacje

Odbywające się w kilku polskich miastach wydarzenia z cyklu Tattoo Konwent od 7 lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem nie tylko ze względu na możliwość zapoznania się z prężnie rozwijającą się branżą tatuatorską i ofertą najlepszych salonów tatuażu, ale także ze względu na atrakcje towarzyszące. 

Po raz kolejny jedną z nich będzie pokaz kontrowersyjnej sztuki suspension w wykonaniu Miss Crash, rekordzistki Guinessa w tej dziedzinie. W programie znalazły się również występy Adama Wysoczańskiego, którego akrobacje można było oglądać w programie "Mam Talent" oraz podczas otwarcia ESK Wrocław 2016. 

Podczas Tattoo Konwent w Poznaniu odbędą się też cztery koncerty muzyczne. Sobotnie występy legendarnego zespołu Apteka oraz dynamicznego składu Magnificent Muttley kierowane są do miłośników rockowych brzmień. Drugiego dnia konwentu o oprawę muzyczną zadbają hip-hopowe ekipy: JWP/BC oraz Wuzet występujący wraz z DJem Enesem oraz beatboxerem Jurnym. 

Zrób tatuaż na skórce od banana

Szczególnym miejscem podczas tej edycji konwentu będzie strefa stworzona przez Sławomira Frączka - artystę, który może pochwalić się niespotykanym w naszym kraju stażem pracy w zawodzie tatuatora. Z tej okazji, w trakcie festiwalu, na jego ciele powstanie tatuaż, który będzie efektem twórczej współpracy aż 25 tatuatorów, specjalizujących się w różnych stylach tatuowania. 

Fani tatuażu mogą się spodziewać także innych urozmaiceń. Elementem stałym każdej konwencji, który cieszy się ogromną popularnością jest boks BANANA-INK, gdzie każdy może spróbować swoich sił w roli tatuażysty, tworząc na skórce od banana tatuaż przy pomocy prawdziwej maszynki. 

Na odwiedzających czekać będą również targi mody Yucky.pl, gdzie zakupić będzie można najmodniejsze streetwearowe ubrania i dodatki, a fani czterech i dwóch kółek znajdą coś dla siebie w strefie HOT BALL oraz Kamilos Kreationz. Dodatkowym elementem tworzącym wyjątkowy klimat imprezy będzie wystawa obrazów "Rust", autorstwa młodego malarza Krystiana Leńczuka. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji będzie można posilić się na festiwalu foodtracków. 

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci 

Tattoo Konwent to miejsce odwiedzane chętnie również przez całe rodziny, dlatego organizatorzy przygotowali specjalną strefę animacji, z myślą o najmłodszych uczestnikach, którzy do 12. roku życia mogą brać udział w festiwalu za darmo. 

Bilety dla pozostałych osób, uprawniające do wzięcia udziału we wszystkich konwentowych atrakcjach dostępne są w przedsprzedaży, w cenie 35 zł za bilet jednodniowy i 45 zł za dwudniowy. Istnieje też możliwość zakupu również biletów trzyosobowych oraz wejściówek VIP.

Więcej szczegółów znaleźć można bezpośrednio na stronie wydarzenia.

Czytaj także: Gdzie na burgera w Poznaniu? TOP 10 burgerowni!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE