Poznań: Udział w biegu tylko dla zaszczepionych. W sieci zawrzało

2021-07-30 12:19
12. PKO Poznań Półmaraton
Autor: Magdalena Rataj/Eska Poznań Poznań: Udział w biegu tylko dla zaszczepionych. W sieci zawrzało

Już niedługo ma się odbyć 13. PKO Poznań Półmaraton. Organizatorzy podali dokładną datę, ale także wytyczne, które są bardzo restrykcyjne. Wiadomo, że udział w biegu będą mogły wziąć osoby, które są w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Wiele osób nie akceptuje tej decyzji i krytykuje organizatorów biegu.

13. PKO Poznań Półmaraton miał odbyć się wiosną 2020 roku, ale pandemia pokrzyżowała szyki organizatorów. Teraz wydaje się, że nic nie stanie już na przeszkodzie i jedna z największych imprez biegowych w Polsce odbędzie się 17 października 2021 roku. Zapisy na to wydarzenie mają ruszyć 4 sierpnia, a organizatorzy przygotowali szereg wytycznych. - Fizycznie na wspólnym dla 5 tysięcy biegaczy starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi Sars-Cov-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. Brak okazania certyfikatu uniemożliwi wydanie odbioru pakietu startowego, tym samym uczestnictwo w 13. PKO Poznań Półmaratonie - tłumaczą organizatorzy.

Przygotowano jednak pewną alternatywę w postaci wirtualnego biegu. Uczestnik sam wybierze trasę i będzie musiał ją pokonać w dniach 11-17 października. - Uczestnik sam wybiera trasę i pokonuje ją indywidualnie korzystając z przygotowanej przez nas aplikacji. W tym przypadku istnieje możliwość otrzymania pakietu startowego za pośrednictwem kuriera. Formuła tego biegu dostępna jest zarówno dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych - dodają organizatorzy biegu.

Większość osób akceptuję taką decyzję, ale nie wszystkim się ona podoba. Są tacy, którzy uważają, że każdy powienien mieć możliwość wzięcia udziału w biegu. - Totalny debilizm, TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH, no i tym samym już nigdy moja noga nie stanie na starcie waszego półmaratonu i maratonu, nie ma to jak SEGREGACJA - napisał jeden z internautów. A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Możecie wypowiedzieć się w naszej sondzie.

13. PKO Poznań Półmaraton [OPŁATA STARTOWA, TRASA]

Jak wyglądają opłaty startowe? Jeśli ktoś zgłosi się do 20 września to koszt wynosi 95 złotych. Do 14 października opłata wyniesie 120 zł, a 14 i 15 października 150 zł. W przypadku wirtualnego biegu opłata startowa wyniesie 65 lub 77 zł, a zależne jest to od sposobu odbioru pakietu.

Organizatorzy ciągle planują trasę 13. PKO Poznań Półmaratonu. Ma ona być znana w najbliższych tygodniach.

Bieg po Nowe Życie - wideorelacja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE