Poznań: Ukradł ponad tysiąc litrów paliwa! Jak to możliwe?!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Poznań: Ukradł ponad tysiąc litrów paliwa! Jak to możliwe?!

Poznań: Ukradł ponad tysiąc litrów paliwa! Jak to możliwe?!

2021-07-19 21:02

46-latek wpadł na sprytny plan dotyczący kradzieży paliwa. Bardzo długo wydawało się, że w pełni on się powiedzie. Jeden fałszywy ruch spowodował, że wszystko legło w gruzach, a mężczyzna wpadł w ręce policji.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji na Nowym Mieście zatrzymali mężczyznę, który ukradł ponad tysiąc litrów paliwa. Sprawa ma swój początek tego samego dnia w godzinacj porannych. 46-latek przyjechał swoim samochodem na teren żwirowni w rejonie Nowego Miasta. Zaparkował swój pojazd, a następnie uszkodził przewody paliwowe oraz zbiorniki w maszynach budowlanych, żeby zabrać paliwo!

- Kiedy zapełnił kilkanaście pojemników tą płynną substancją, okazało się, że pojazd ugrzązł w błocie, ponieważ był tak dociążony, że nie mógł ruszyć z miejsca. W związku z tym złodziej, przeniósł skradziony łup do innego pojazdu i odjechał - wyjaśnia Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

46-latek musiał jednak wrócić po swój samochód. Zrobił to kilka godzin później i wtedy został zauważony przez pracowników firmy.

- Początkowo próbował prosić mężczyzn o pomoc w wyciągnięciu auta tłumacząc, że przyjechał łowić ryby, lecz oni wiedząc, że w ostatnim czasie zdarzały się podobne sytuacje natychmiast wezwali na miejsce policjantów - dodaje Mróz.

Policjanci szybko potwierdzili, że 46-latek miał związek z tą sprawą oraz trzema innymi kradzieżami, które miały miejsce w tym rejonie. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu czterech zarzutów za kradzieże i uszkodzenie przewodów paliwowych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Kradzionym autem ukradł paliwo. Zatankował nie tym co trzeba