Poznań: Wyzywał radnego od "ped****" i groził nożem! Zapadł wyrok

Sąd
Autor: succo/Pixabay/cc0

Kilka miesięcy temu w okolicach Dworca Zachodniego w Poznaniu doszło do przerażających scen. Mężczyzna zaatakował dwie osoby, w tym m.in. przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, Kacpra Nowickiego. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (21 grudnia 2020 roku) na Dworcu Zachodnim w Poznaniu. To właśnie wtedy dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych. Nieznajomy najpierw zaczął wyzywać ich, a potem groził pozbawieniem życia. Jedną z zaatakowanych osób był Kacper Nowicki, przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.

- Odwrócił się do nas i wydarł się: „pedały”, „k***y”, "lesby", "j***ć was". Zatrzymałem się. Gdy zobaczył, że na niego spojrzałem, to na mnie ruszył. Wyciągnął z kieszeni nóż. To nie był jakiś wielki nóż, bardziej taki multitool. Wysunął scyzoryk. Na szczęście obok była ochrona dworca - mówił wówczas Nowicki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą"

Policjanci w styczniu opublikowali zdjęcia napastnika i wtedy udało się do zatrzymać. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że mężczyzna usłyszał już wyrok. Skazano go na 1,5 roku ograniczenia wolności. Ponadto będzie musiał wykonywać prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Łącznie do przepracowania ma 540 godzin. Dodatkowo napastnik ma zakaz zbliżania się do pary i musi zapłacić nawiązkę na ich rzecz.

Brutalny atak na starszego mężczyznę
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE