Poznaniacy często piją w miejscach publicznych! Te liczby mówią wszystko

2022-05-20 11:01
Poznaniacy często piją w miejscach publicznych! Te liczby mówią wszystko
Autor: Straż Miejska Poznań Poznaniacy często piją w miejscach publicznych! Te liczby mówią wszystko

W miejscach publicznych obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Ładna pogoda sprzyja temu, żeby właśnie "pod chmurką" spożywać alkohol. Straż Miejska Miasta Poznania opublikowała dane w tej sprawie i przypomina, jaka kara grozi za picie alkoholu w niedozwolonych miejscach.

Ładna pogoda sprzyja spożywaniu alkoholu na świeżym powietrzu. Jest to jednak zabronione w miejscach publicznych. Tylko do 15 maja 2022 roku operatorzy monitoringu miejskiego przekazali do realizacji 914 interwencji dotyczących spożywania alkoholu straży miejskiej lub policji. - A sezon na picie pod chmurką dopiero się rozkręca - mówią strażnicy miejscy.

Przypominamy, że zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych określa ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi dlatego amatorzy picia napojów alkoholowych pod chmurką muszą pamiętać, że taka degustacja nie w każdym miejscu jest zgodna z prawem. - Spożywanie napojów alkoholowych jest zabronione w miejscu publicznym można to jednak robić w miejscach przeznaczonych do ich spożycia na miejscu lub tam gdzie jest to dozwolone. Na pewno nie wolno spożywać alkoholu m.in na ulicy, w parku, przy miejskich fontannach, czy skwerach - tłumaczą strażnicy.

Od początku 2022 roku do końca kwietnia strażnicy miejscy ukarali mandatami karnymi 433 osoby za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, 63 osoby pouczyli, a 1 wniosek skierowali do sądu. - Osoba spożywająca napój alkoholowy w miejscu publicznym popełnia wykroczenie z art. 43 ust.1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, które karane jest grzywną w postępowaniu mandatowym w wysokości 100 złotych - przypominają strażnicy.

Sonda
Czy lubisz pić alkohol "pod chmurką"?
Straż graniczna uderzyła w bimbrowników. Skonfiskowali tysiące litrów alkoholu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE