Poznaniacy lubią pić pod chmurką. Posypały się kary

i

Autor: Straż Miejska Poznań Poznaniacy lubią pić "pod chmurką". Posypały się kary

Liczby nie kłamią

Poznaniacy lubią pić "pod chmurką". Posypały się mandaty

2022-08-08 12:30

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zakazane. Nie wszyscy jednak się do tego stosują, a Straż Miejska w takich przypadkach jest bezwzględna. Z danych wynika, że mieszkańcy Poznania lubią pić "pod chmurką".

Spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem grozi mandatem. Przekonało się o tym wiele osób. Tylko w tym roku, interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu i jego negatywnymi skutkami, strażnicy miejscy w Poznaniu zrealizowali blisko trzy tysiące. - Za spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem strażnicy ukarali 979 osób, a kolejne 52 osoby, między innymi za używanie słów wulgarnych - tłumaczą strażnicy.

Mandat za picie alkoholu w miejscu zabronionym wynosi 100 złotych. Z kolei za używanie wulgarnych słów od 50 do 100 zł.

Strażnicy miejscy wypisują nie tylko mandaty. Jeśli ktoś jest pod znacznym wpływem alkoholu to musi liczyć się z tym, że trafi pod opiekę pracowników ODON. - W tym roku, w wyniku podjętych działań, 443 pijane osoby strażnicy przekazali pod opiekę pracowników ODON, a 23 osoby pod opiekę rodziny - wyliczają strażnicy.

Wiele przypadków picia alkoholu w miejscach publicznych wykryto dzięki operatorom monitoringu miejskiego. - W tym roku operatorzy przekazali dyżurnym straży miejskiej ponad 1700 przypadków spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Dzięki ich spostrzegawczości udzielono pomocy 609 osobom, które leżały w przestrzeni publicznej. Większość z nich to osoby, które przesadziły z alkoholem - tłumaczą strażnicy.

Sonda
Czy lubisz pić alkohol "pod chmurką"?
Na grobie Marzeny i Mariusza K., z Przędzela, których zabił pijany kierowca dzieci zostawiły swoje pamiątki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE